Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Pediatri Kurumu 55. Kongresi, 28 Nisan-2 Mayıs 2019 tarihleri arasında Elexus Resort Hotel, Girne- KKTC'de düzenlenecektir.

Kongremizin ilk gününde yıllardır süregelen ve yoğun katılımın olduğu Yenidoğan, Mekanik Ventilasyon, Acil ve Yoğun Bakım Kurslarına ek olarak; geçen yıl yapılan ve çok ilgi gören Gastroenteroloji Kursu tekrarlanacaktır. Bu kursların yanı sıra, bu yıl kongremizde ilk defa günlük uygulamalarınızda yararlı olacağını düşündüğümüz Nefroloji Kursu ve Nöromüsküler Hastalıklar Kursu yer alacaktır.

Kongremizde sosyal bir konuyu işlediğimiz açılış oturumunda, ne yazık ki sağlık çalışanlarına şiddet olaylarının artması nedeni ile, bu konuda alınan ve alınması gereken önlemleri konuşmak üzere 'Sağlıkta Şiddet’ Paneli düzenleyeceğiz. Ayrıca İstanbul Tabip Odası'nın düzenlediği 'Sağlıkta Şiddet' durumunda alınması gereken acil önlemlerin aktarılacağı bir kurs yapılacaktır.

Kongre programını hazırlarken hem güncel uygulamalarınızda yararlanacağınız konuları işlemeye, hem de Dünyadaki son bilimsel gelişmeleri sizlere aktarmaya çalıştık. Ülkemizden gelen konularında uzman çok sayıda bilim adamının yanı sıra, bu kongrede özellikle Dünyanın çeşitli üniversitelerinde başarılı çalışmalar yapmış olan değerli Türk bilim adamları konuşmalar yapacaklar. Ayrıca denizaşırı ülkelerden gelip kongremize değerli katkılarda bulunacak yabancı bilim adamları da yer alacak.

Daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi bu yıl da sizlerin yaptığı bilimsel çalışmaların bildiri ve poster olarak sunumu ile kongremiz zenginleşecek.

2019 baharında güzel Kıbrıs'ta gerçekleştireceğimiz kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

Ayse Guler Eroglu

Prof. Dr. Ayşe Güler Eroğlu

55. Türk Pediatri Kongresi Başkanı         
Mehmet Vural

Prof. Dr. Mehmet Vural

Türk Pediatri Kurumu Başkanı
E-Bülten

Gelişmelerden haberdar olun

Dernek İletişim

Türk Pediatri Kurumu

Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. Nur Apt. No:35-37 Kat:3 Daire:6 Şişli-İstanbul

Tel: 0212 632 86 33

Faks: 0212 632 86 33

Organizasyon Sekreteryası

Solo Event

Akat Mahallesi Bilge Sokak Park Maya Sitesi Barclay 19A Blok Kat: 5 Daire 15 Etiler – Besiktas / Istanbul

Tel: 0212 279 00 20

Faks: 0212 279 00 35

E-posta: turkpediatri2019@soloevent.net

image description

28 Nisan – 2 Mayıs 2019Elexus Resort Hotel, KKTC